Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 7 września 2021 r.

śr., 09/08/2021 - 07:30 -- Gwarant

1.    Ulga na zakup kasy online jednak nie dla każdego?

 

Tagi: VAT, kasy online,

 

Skarbówka odmawia zwrotów na zakup kasy online podmiotom prowadzącym działalność leczniczą inaczej niż w formie osobistej praktyki.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Ulga za zakup kasy fiskalnej nie dla każdego lekarza

Link: https://www.prawo.pl/podatki/ulga-za-zakup-kasy-fiskalnej-nie-dla-kazdego-lekarza-po-wymianie,510431.html

 

 

2.    Zamieszania ze składką zdrowotną ciąg dalszy

 

Tagi:  Polski Ład, składka zdrowotna,

 

Składka w wysokości 4,8% dochodu obowiązywać ma jednak od 2023 r. W 2022 roku wyniesie ona 3% dochodu. Ten sposób wyliczenia dotyczyć ma wyłącznie podatników rozliczających się podatkiem liniowym. Dla płacących według skali utrzymana ma zostać podwyżka składki do 9% dochodu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki

Tytuł: Poprawki do Polskiego Ładu. Biznes ma do nich chłodny dystans

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8238825,polski-lad-podatki-skladka-zdrowotna.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."