Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 30 sierpnia 2021 r.

pon., 09/06/2021 - 07:30 -- Gwarant

1.    Zerwanie umowy pozbawi prawa do ulgi

 

Tagi: umowa deweloperska, PIT, ulga mieszkaniowa, 

 

Zerwanie umowy przez dewelopera i zwrot środków wpłaconych na poczet zakupu, w razie przekroczenia ustawowych terminów pozbawią kupującego prawa do ulgi mieszkaniowej.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: Deweloper zerwie umowę, a kupujący straci ulgę mieszkaniową

Link:https://www.rp.pl/Podatki/308279986-Deweloper-zerwie-umowe-a-kupujacy-straci-ulge-mieszkaniowa.html

 

 

2.    Rozpoczęcie działalności w trakcie roku – ryczałt nie zawsze możliwy

 

Tagi:  działalność gospodarcza, ryczałt,  

 

Małżonek rozpoczynającego działalność przedsiębiorcy nie przejdzie na ryczałt w ciągu roku. Przeszkodą dla wyboru tej formy opodatkowanie będzie również świadczenie usług na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:  Monika Pogroszewska

Tytuł: Ryczałt w trakcie roku nie dla wszystkich

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308299993-Ryczalt-w-trakcie-roku-nie-dla-wszystkich.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."