Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 3 września 2021 r.

pon., 09/06/2021 - 07:33 -- Gwarant

1.    Będzie doprecyzowanie przepisów o rezydencji – rząd wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

 

Tagi: Polska Ład, zarząd, rezydencja podatkowa, 

 

Regulacje nakazujące płacić podatki w Polsce zagranicznym spółkom tylko z tego powodu, że w ich zarządzie zasiada polski rezydent, mają zostać złagodzone.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: MF zapowiada złagodzenie przepisów o rezydencji podatkowej

Link:https://www.prawo.pl/podatki/zmiana-przepisow-o-rezydencji-podatkowej-w-projekcie-polskiego,510400.html

 

 

2.    Nie będzie 9% składki zdrowotnej liczonej od dochodu w 2022 r.

 

Tagi:  Polski Ład, składka zdrowotna,  

 

Podwyższenie wysokości składki miałoby zostać rozłożone na cztery lata, przy czym od 2022 r., składka miałaby wynosić 3% dochodu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Grzegorz Osiecki

Tytuł: Polski Ład w podatkach na rządzie z korektami

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8237364,polski-lad-podatki-rzad-skladka-zdrowotna-rozlozona-na-4-lata.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."