Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 3 sierpnia 2021 r.

śr., 08/04/2021 - 07:20 -- Gwarant

1.    Polski Ład – niekorzystne zmiany także w leasingu

 

Tagi: Polski Ład, leasing

 

MF chce skończyć z poleasingowym wykupem do majątku prywatnego. Sprzedaż bez podatku ma być możliwa dopiero po 6 latach od zakończenia leasingu.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Po leasingu trzeba będzie odczekać sześć lat, aby wykupić samochód

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8218907,leasing-wykup-samochodu-do-majatku-prywatnego.html

 

 

2.    Miało być obniżenie stawek ryczałtu, zamiast tego wprowadzono dwie nowe

 

Tagi:  ryczałt 2022

 

Z obietnicy obniżenia ryczałtu dla ponad 40 rodzajów działalności niewiele zostało. Przedstawiciele zaledwie pięciu branż zapłacą podatek według stawki 12 lub 14% - z obniżonej do 12% stawki skorzystają informatycy.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Polski Ład PiS: branża IT skorzysta z prostego podatku - informatycy będą mogli wybrać ryczałt

Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308029899-Polski-Lad-PiS-branza-IT-skorzysta-z-prostego-podatku---informatycy-beda-mogli-wybrac-ryczalt.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."