Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 28 lipca 2021 r.

czw., 07/29/2021 - 07:23 -- Gwarant

1.    Otrzymanie kaucji a obowiązek podatkowy w VAT

 

Tagi: interpretacja indywidualna, VAT, kaucja

 

Moment powstania obowiązku podatkowego zależny jest od charakteru kaucji – jeżeli kaucja podlega zwrotowi, nie można uznać jest za zapłatę a jaj otrzymanie nie wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Oliwia Kasińska

Tytuł: Czy otrzymanie kaucji powoduje powstanie obowiązku podatkowego

Link: https://www.rp.pl/VAT/307279943-Czy-otrzymanie-kaucji-powoduje-powstanie-obowiazku-podatkowego.html

 

 

2.    Najem i dzierżawa – będą zmiany od 2022 roku

 

Tagi:  nowy ład, nieruchomości

 

Od 2022 roku, przychody z najmu mają być opodatkowane wyłącznie ryczałtem – wynajmujący nie rozliczą kosztów, zniknie możliwość amortyzacji wynajmowanej nieruchomości.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Polski Ład PiS: najem mieszkań cały na ryczałcie, bez korzystnych odliczeń

Link: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/307279882-Polski-Lad-PiS-najem-mieszkan-caly-na-ryczalcie-bez-korzystnych-odliczen.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."