Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 27 kwietnia 2021 r.

śr., 04/28/2021 - 08:50 -- Gwarant

1.    Sądy nie godzą się na odmowę wydania interpretacji w/s IP box

Tagi: wyrok WSA, PIT, IP box, 

Skarbówka sama musi odpowiedzieć na pytanie czy podatnik prowadzi działalność badawczo-rozwojową. Nie może więc pozostawić interpretacji bez rozpatrzenia z tego tylko powodu, że podatnik nie wskazał czy prowadzona przez niego działalność spełnia warunki do zastosowania stawki 5%.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: WSA: fiskus musi określić prawo do stawki 5 proc.

Link:https://www.rp.pl/Orzecznictwo/304279987-WSA-fiskus-musi-okreslic-prawo-do-5-proc-stawki-IP-Box.html

 

2.    Integracja online – fiskus także stawia wymagania

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, integracja

Impreza integracyjna nie może mieć charakteru wyłącznie rozrywkowego – dla rozliczenia w kosztach konieczna jest również obecność elementu zawodowego.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Firmowa impreza online w kosztach CIT. Choć skarbówka ma obiekcje

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/304269916-Firmowa-impreza-online-w-kosztach-CIT-Choc-skarbowka-ma-obiekcje.html

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."