Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 23 lipca 2021 r.

pon., 07/26/2021 - 07:10 -- Gwarant

1.    Cele mieszkaniowe tylko we własnym mieszkaniu

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, ulga mieszkaniowa, 

 

Przeznaczenie środków ze sprzedaży własnego mieszkania w mieszkanie na wynajem innego, nie pozwoli skorzystać z ulgi mieszkaniowej.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Ulga mieszkaniowa w PIT: trzeba kupić mieszkanie, a nie wynajmować - interpretacja podatkowa

Link:https://www.rp.pl/Podatki/307229990-Ulga-mieszkaniowa-w-PIT-trzeba-kupic-mieszkanie-a-nie-wynajmowac---interpretacja-podatkowa.html

 

 

2.    Stratę ze spółki komandytowej wygenerowaną przed przejściem na CIT da się rozliczyć

Tagi:  interpretacja indywidualna, CIT, spółka komandytowa, strata,  

 

Stratę będzie można odliczyć od przychodów z zysków kapitałowych – nie tylko tych wygenerowanych przez spółkę komandytową.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Strata w spółce komandytowej do odliczenia od dywidend

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8213630,spolka-komandytowa-podatek-strata-odliczenie.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."