Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 22 września 2021 r.

czw., 09/23/2021 - 07:38 -- Gwarant

1.    Niezwrócone opakowanie powiększy podstawę opodatkowania

Tagi: interpretacja indywidualna, VAT, kaucja, 

 

Kaucja doliczana kontrahentowi do wydawanego opakowania zwrotnego powiększy podstawę opodatkowania jeżeli klient nie zwróci opakowania w umówionym terminie. Zwrot w terminie późniejszym umożliwia dokonanie korekty.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Kaucja może czasem wpływać na podstawę opodatkowania

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8251998,kis-czy-kaucja-moze-wplywac-na-podstawe-opodatkowania.html

 

 

2.    Zbycie firmowej nieruchomości może być bez PIT

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, nieruchomość, działalność, zbycie, 

 

Jeżeli używana w działalności nieruchomości nie stanowiła środka trwałego wprowadzonego do ewidencji, jej późniejsze zbycie nie będzie opodatkowane PIT. Stanowisko takie wyraźnie potwierdzają wyroki sądowe i interpretacje indywidualne.

 

Źródło: Infor.pl

Autor:  Paweł Huczko

Tytuł: Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej a PIT

Link:https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/dzialalnosc-gospodarcza/5323994,Sprzedaz-nieruchomosci-wykorzystywanej-w-dzialalnosci-gospodarczej-a-PIT.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."