Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 22 lipiec 2021 r.

pt., 07/23/2021 - 07:05 -- Gwarant

1.    Nowy sposób na uniknięcie przykrych konsekwencji podwójnego opodatkowania

Tagi: CIT, spółka komandytowa, umowa spółki cichej

 

Zawarcie umowy wspólnego przedsięwzięcia przez wspólnika spółki komandytowej ze spółką komandytową i w rezultacie przerzucanie przychodów ze spółki do działalności podatnika, może stanowić remedium na podwójne opodatkowanie.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych - umowa spółki cichej rozwiązaniem na zmiejszenie podatkowych strat

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/210729862-Podwojne-opodatkowanie-spolek-komandytowych---umowa-spolki-cichej-rozwiazaniem-na-zmiejszenie-podatkowych-strat.html?template=restricted&grantedBy=preview&paywallReason=preview_limit_reached&

 

 

2.    Odliczenie pełnego VAT od firmowego samochodu – kolejna interpretacja

Tagi:  VAT, samochód firmowy, interpretacja indywidualna, podatek naliczony

 

Jeżeli samochód firmowy parkowany jest w miejscu pracy a nie pod domem pracownika, pracodawca może odliczyć pełny VAT od jego zakupu.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: O odliczeniu VAT decyduje miejsce parkowania samochodu

Link:https://www.prawo.pl/podatki/miejsce-parkowania-samochodu-sluzbowego-a-odliczenie-vat,509587.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."