Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 21 września 2021 r.

śr., 09/22/2021 - 07:16 -- Gwarant

1.    Sądy na nie – fiskus cały czas forsuje swoje stanowisko

Tagi: interpretacja indywidualna, składki, ZUS, pracodawca, zaległość,

 

Pracownik za którego pracodawca ureguluje zaległe składki, osiąga z tego tytułu przychód podlegający opodatkowaniu. Jeżeli stosunek pracy nie uległ rozwiązaniu pracodawca zobowiązany jest do wystawienia PIT-11.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Skarbówka nadal uważa, że zapłata zaległych składek ZUS to przychód

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8250067,zaplata-zaleglych-skladek-zus-interpretacja-podatkowa-przychod.html

 

 

2.    Polski Ład – z doborem właściwego rozwiązania lepiej jeszcze się wstrzymać

Tagi:  polski lad, podatki,

 

Chociaż zmiany w zakresie oskładkowania przewidziane w polskim ładzie są już właściwie znane, do ostatecznego rozstrzygnięcia wciąż jeszcze długa droga (ustawa nie została jeszcze przekazana do Senatu). Eksperci wskazują iż podejmowanie w tej chwili konkretnych rozwiązań optymalizacyjnych może okazać się przedwczesne.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Podatkowy Polski Ład. Ile zmian, tyle pomysłów na ich uniknięcie

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8250333,polski-lad-podatki-przeksztalcenie-w-spolke-ucieczka-za-granice-ryczalt.htm

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."