Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 20 września 2021 r.

wt., 09/21/2021 - 09:19 -- Gwarant

1.    Sankcyjna stawka od spadków i darowizn – nie zawsze fiskus może zażądać 20%

Tagi: wyrok NSA, spadek, darowizna, 

 

Jeżeli fiskus wejdzie w posiadanie informacji o niezgłoszeniu darowizny do opodatkowania od podmiotu innego niż obdarowany (np. od darczyńcy), nie będzie mógł zastosować sankcyjnej stawki 20%.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Karny podatek tylko przy donosie na samego siebie

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8249502,karny-podatek-tylko-przy-donosie-na-samego-siebie.html

 

 

2.    Poprawienie błędu w deklaracji może narazić na odpowiedzialność

Tagi:  polski lad, korekta,

 

Korekta deklaracji oraz oraz JPK od 2022 roku może narazić podatnika na odpowiedzialność karnoskarbową jeżeli fiskus zdecyduje się na wszczęcie postępowania przygotowawczego.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Złożysz korektę deklaracji podatkowej, a kary i tak nie unikniesz

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8249226,polski-lad-korekta-deklaracji-kary-wykroczenie-skarbowe-jpk_vat.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."