Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 20 kwietnia 2021 r.

śr., 04/21/2021 - 07:29 -- Gwarant

1.    Bufet tylko dla pracowników etatowych

Tagi: interpretacja indywidualna, podatek dochodowy, koszt uzyskania przychodu, stołówka, bufet, 

Wydatki na artykuły spożywcze zakupione do biura na użytek pracowników, można rozliczyć w kosztach tylko te przeznaczone na użytek etatowców – wydatki poniesione na rzecz zleceniobiorców nie podlegają rozliczeniu w kosztach.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Bufet dla zleceniobiorców to dla fiskusa nie koszt przedsiębiorcy- interpretacja podatkowa

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/304209983-Bufet-dla-zleceniobiorcow-to-dla-fiskusa-nie-koszt-przedsiebiorcy---interpretacja-podatkowa.html

 

2.    Darowizna bez podatku także w rodzinie zastępczej – skarbówka potwierdza

Tagi:  interpretacja indywidualna, darowizna, rodzina zastępcza,

Nieruchomość otrzymana w darowiźnie od rodziców zastępczych, będzie zwolniona od podatku, pod warunkiem zgłoszenia tego faktu przez obdarowanego w ciągu 6 miesięcy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Darowizna od rodziny zastępczej jest bez podatku

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8144332,darowizna-od-rodziny-zastepczej-jest-podatek.html

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."