Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 2 września 2021 r.

pon., 09/06/2021 - 07:32 -- Gwarant

1.    Kasy online nie tylko dla restauracji

 

Tagi: wyrok WSA, VAT, kasa online, 

 

Sprzedaż gotowych dań przeznaczonych do konsumpcji musi być ewidencjonowana na kasie online, nawet jeżeli nie odbywa się w restauracji. Jak uznał WSA w Olsztynie, nie ma w tym wypadku znaczenia miejsce w którym odbywa się sprzedaż.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: WSA: Kasy online obowiązują nie tylko restauratorów

Link:https://www.rp.pl/podatki/art18874731-wsa-kasy-online-obowiazuja-nie-tylko-restauratorow

 

 

2.    Polski Ład ma rozwiać wątpliwości co do stosowania ulgi mieszkaniowej

 

Tagi:  Polski Ład, ulga mieszkaniowa

 

Przepisy mają wyraźnie wskazywać, że przeznaczenie środków ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na spłatę kredytu zaciągniętego w celu jego zakupu, również jest realizacją celów mieszkaniowych.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Polski Ład: Zakup mieszkania na kredyt będzie bardziej opłacalny

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8235704,polski-lad-ulga-mieszkaniowa-kredyt-na-mieszkanie.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."