Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 19 sierpnia 2021 r.

pt., 08/20/2021 - 07:08 -- Gwarant

1.    Wydatki na sponsoring w kosztach firmy

 

Tagi: interpretacja indywidualna, podatek dochodowy, reklama, sponsoring, 

 

Spółka korzystająca z usług podmiotów zajmujących się profesjonalną reklamą, może rozliczyć wydatki poświęcone na ten cel w kosztach uzyskania przychodu.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Sponsoring z podatkowymi korzyściami

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308199990-Sponsoring-z-podatkowymi-korzysciami.html

 

 

2.    2021 rok to ostatni moment na wybór opodatkowania kartą podatkową

 

Tagi:  karta podatkowa,  

 

Od 2022 roku nie będzie już możliwości wyboru karty podatkowej jako formy opodatkowania. Wyjątek dotyczy podatników którzy stosowali tą formę opodatkowania na dzień 31 grudnia 2021 r.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor:  Grażyna J. Leśniak

Tytuł: Rząd zastawia pułapkę na kartowiczów

Link:https://www.prawo.pl/podatki/zmiany-w-oplacaniu-zryczaltowanego-podatku-dochodowego-w-formie,510113.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."