Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 16 września 2021 r.

pt., 09/17/2021 - 07:17 -- Gwarant

1.    Sprzedaż kodów do gier to działalność

Tagi: wyrok WSA, VAT, 

 

Sprzedaż za pośrednictwem platform internetowych kodów do oprogramowania, wypełnia znamiona działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy o VAT.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Profesjonalny obrót kodami do gier to biznes

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8246405,wsa-profesjonalny-obrot-kodami-do-gier.html

 

 

2.    Abolicja na wniosek niesie za sobą ryzyko

Tagi:  polski lad, abolicja podatkowa,

 

Zdaniem specjalistów przepisy o abolicji podatkowej to korzystne rozwiązanie jednak wymaga ono doprecyzowania. Wątpliwości dotyczą zwłaszcza konsekwencji jakie będą wiązać się z odrzuceniem wniosku złożonego przez podatnika.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Polski Ład - złożenie wniosku o abolicję podatkową może być ryzykowne

Link:https://www.prawo.pl/podatki/wniosek-o-abolicje-podatkowa-z-polskiego-ladu-zlozenie-kontrola-podatek,510631.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."