Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 13 września 2021 r.

wt., 09/14/2021 - 07:17 -- Gwarant

1.    Zwrot VAT dla zagranicznej spółki – trzeba spełnić określone warunki

Tagi: wyrok TSUE, VAT, zwrot, rejestracja, 

 

Zwrot VAT dla spółki, która nie została zarejestrowana w Państwie członkowskim następuje w ciągu 30 dni, pod warunkiem przedłożenia określonych dokumentów. Dostarczenie dokumentów po wydaniu negatywnej decyzji, uniemożliwi odzyskanie VAT.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Trybunał Sprawiedliwości UE: Zagraniczna firma, która ignoruje fiskusa, nie odzyska VAT

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8242815,tsue-zagraniczna-firma-ignorowanie-fiskusa-nie-odzyska-vat.html

 

 

2.    Polski Ład – przychodowy CIT od każdego podatnika

Tagi:  Polski Ład, CIT, podatek minimalny

 

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, tzw podatek przychodowy nie będzie daniną od wielkich korporacji, ale dotyczyć ma każdego podatnika ze stratą w źródle operacyjnym, lub o niskiej rentowności podatkowej (do 1%). Wyłączone z rej reguły mają być wyłącznie podatnicy, których, udziałowcami (wspólnikami) są wyłącznie osoby fizyczne.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Nowy podatek przychodowy obejmie także mniejsze firmy

Link:https://www.prawo.pl/podatki/nowy-podatek-przychodowy-w-projekcie-polskiego-ladu-obejmie,510510.html

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."