Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 13 sierpnia 2021 r.

pon., 08/16/2021 - 07:32 -- Gwarant

1.    Zmiany w sposobie rozliczania uderzą w zarabiających na wynajmie

 

Tagi: Polski Ład, wynajem, 

 

Od przyszłego roku przychody z najmu będzie można rozliczyć wyłącznie ryczałtowo. Wynajmujący nie skorzystają więc z podniesienia drugiego progu podatkowego i kwoty wolnej.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Polski Ład PiS: zyski z najmu mieszkań bez kwoty wolnej od PIT

Link:https://www.rp.pl/Podatki/308109920-Polski-Lad-PiS-zyski-z-najmu-mieszkan-bez-kwoty-wolnej-od-PIT.html

 

 

2.    Dodatkowe kwoty od hotelowych gości – bez VAT

 

Tagi:  interpretacja indywidualna, VAT, hotel,  

 

Kwoty którymi obciążeni zostają goście hotelowi w związku z wyrządzonymi szkodami mają charakter rekompensat, a nie wynagrodzenia za świadczoną usługę – nie będą zatem obciążone VAT.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:  Mariusz Szulc

Tytuł: Opłaty za hotelowe zniszczenia są bez VAT

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8224821,vat-rekompensata-za-szkode-zniszczenia-w-hotelu.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."