Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 12 września 2021 r.

pon., 09/13/2021 - 08:10 -- Gwarant

1.    Ulga dla klasy średniej także dla twórców i artystów

Tagi: Polski Ład, ulga dla klasy średniej, 

 

Z ulgi dla klasy średniej skorzystać mają również osoby rozliczające 50% koszty uzyskania przychodu – tak wynika z nowej wersji projektu. Z ulgi nadal wyłączone pozostają osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę i o dzieło.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Ulga dla klasy średniej także dla twórców i artystów

Link:https://www.prawo.pl/podatki/ulga-dla-klasy-sredniej-takze-dla-tworcow-i-artystow-w-projekcie-polskiego-ladu,510533.html

 

 

2.    Wyłudzone pieniądze także w kosztach

Tagi:  CIT, PIT, koszty uzyskania przychodu,

 

Wyłudzona zapłata za towar może stanowić koszt uzyskania przychodu. Wydatek będzie można rozliczyć z chwilą zakończenia śledztwa przez organy ścigania.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Wyłudzone pieniądze mogą być kosztem, ale nie od razu

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8240997,kas-wyludzone-pieniadze-czy-moga-byc-kosztem.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."