Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 12 października 2021 r.

śr., 10/13/2021 - 07:21 -- Gwarant

1.    Nowe ulgi i odliczenia w PIT

 

Tagi: PIT 2022, 

 

Od dochodu uzyskanego za 2021 roku będzie można odliczyć m.in. darowizny na odbudowę Pałacu Saskiego (do 6% dochodu) czy wydatki na zakup urządzeń pomiarowych dla korzystających z systemu e-toll.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Będą nowe zwolnienia i ulgi w PIT, m.in. odliczenie na Pałac Saski

Link:https://www.rp.pl/podatki/art18990621-beda-nowe-zwolnienia-i-ulgi-w-pit-m-in-odliczenie-na-palac-saski

 

 

2.    Nowe instrumenty w rękach fiskusa od 2022 roku

 

Tagi:  kontrola podatkowa, 

 

Skarbówka zyska możliwość zajmowania ruchomości dłużnika i dysponowania nimi jak właściciel do 96 godzin. Zajęcie ma odbywać się na podstawie protokołu, a więc będzie niezaskarżalne. Dodatkowo znajdzie już zastosowanie do egzekucji należności pieniężnych o relatywnie niewielkiej wartości (od 10 tys. złotych).

 

Źródło: Prawo.pl

Autor:  Krzysztof Koślicki

Tytuł: Skarbówka łatwiej zajmie prywatny majątek podatnika

Link:https://www.prawo.pl/podatki/tymczasowe-zajecie-ruchomosci-podatnika,511104.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."