Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 11 sierpnia 2021 r.

czw., 08/12/2021 - 07:14 -- Gwarant

1.    Polski Ład ma uszczelnić CIT

Tagi: Polski ład, CIT, 

 

Z kosztów uzyskania przychodu wyłączone mają zostać wydatki uznane za „ukryte dywidendy”. Chodzi o takie umowy pomiędzy spółką a wspólnikami, które choć nie są sprzeczne z przepisami, ale mogą wpłynąć na obniżenie zobowiązania spółki z tytułu CIT.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Paweł Rochowicz

Tytuł: Polski Ład PiS: tak Ministerstwo Finansów chce uszczelnić system CIT

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308119987-Polski-Lad-PiS-tak-Ministerstwo-Finansow-chce-uszczelnic-system-CIT.html

 

 

2.    NSA po raz kolejny kwestionuje zasadność ograniczania ulgi mieszkaniowej

Tagi:  wyrok NSA, PIT, ulga mieszkaniowa,  

 

Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy pieniądze przeznaczone ze sprzedaży lokali mieszkalnych należących do wspólnoty, przeznaczą na jej fundusz remontowy, mają prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: Sąd: Fiskus bezprawnie ogranicza ulgę

Link:https://www.rp.pl/Podatki/308119985-Sad-Fiskus-bezprawnie-ogranicza-ulge-mieszkaniowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."