Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 1 września 2021 r.

pon., 09/06/2021 - 07:32 -- Gwarant

1.    Ogrodowa altana w kosztach firmy?

 

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, koszty uzyskania przychodu,

 

Podatnik rozliczy w kosztach wydatki na budowę ogrodowej altany, którą będzie wykorzystywał do spotka z klientami. Fiskusa przekonał argument o większej ochronie przed.. koronawirusem.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Ogrodowa altana w kosztach podatkowych firmy - interpretacja podatkowa

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309019986-Ogrodowa-altana-w-kosztach-podatkowych-firmy---interpretacja-podatkowa.html

 

 

2.    Spór o chmurę danych – końca sporu nie widać, ale sądy biorą stronę podatników

 

Tagi:  interpretacja indywidualna, wyrok NSA, cloud computing, chmura,  

 

Udostępnienie wirtualnego serwera do przechowywania danych to nie udostępnienie urządzenia przemysłowego – polski nabywca nie musi potrącać podatku u źródła.

 

Źródło:Prawo.pl

Autor: Krzysztof Kaźmierski

Tytuł: Nie widać końca sporu o opodatkowanie korzystania z usługi

dostępu do chmury internetowej

Link:https://www.prawo.pl/podatki/korzystanie-z-uslugi-dostepu-do-chmury-internetowej-a-podatek-u,510280.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."