Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 9 września 2020 r.

czw., 09/10/2020 - 07:12 -- Gwarant

1.    Utrzymujący się z darowizn muszą prowadzić szczegółową ewidencję

Tagi:  interpretacja indywidualna, crowdfunding, patronat, darowizna,

Osoby utrzymujące się z datków patronów wpłacanych z wykorzystaniem specjalistycznych serwisów powinny prowadzić ewidencje wpłat od poszczególnych patronów. Przekroczenie sumy 4902 zł wpłat w ciągu pięciu kolejnych lat od jednego darczyńcy, skutkować będzie koniecznością zapłacenia podatku.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Czy trzeba rozliczyć podatek od darowizn, zbierając datki na Patronite
Link: https://www.rp.pl/Podatki/309099974-Czy-trzeba-rozliczyc-podatek-od-darowizn-zbierajac-datki-na-Patronite.html

2.    IP box – dokumentacji nie trzeba prowadzić na bieżąco

Tagi: wyrok WSA, IP box,

Osoby którym zakwestionowano prawo do ulgi IP box z powodu nieprowadzenia ewidencji prac na bieżąco, mają prawo do złożenia korekty zeznania.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Korzystanie z ulgi IP Box nie wymaga bieżącej ewidencji rachunkowej
Link: https://www.prawo.pl/podatki/porownywalnosc-transakcji-wazniejsza-niz-sam-fakt-istnienia,502843.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."