Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 8 września 2020 r.

śr., 09/09/2020 - 07:16 -- Gwarant

1.    Bonusy od banku - z podatkiem

Tagi:  PIT, rachunek bankowy,

Premie przyznawane przez bank z tytułu wysokości obrotu lub płatności kartą stanowią u przedsiębiorcy przychód podlegający opodatkowaniu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Czy premia na rachunku jest przychodem z działalności
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309089991-Czy-premia-na-rachunku-jest-przychodem-z-dzialalnosci.html

2.    Sam fakt istnienia powiązań nie wystarczy ażeby podważyć rynkowość transakcji

Tagi: wyrok WSA, ceny transferowe,

Ażeby stwierdzić nierynkowość transakcji należy dokonać porównania wszystkich jej aspektów. Występowanie powiązań pomiędzy stronami transakcji nie może prowadzić samo z siebie do zakwestionowania rynkowości.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Fakt powiązań nie musi świadczyć o unikaniu podatku
Link: https://www.prawo.pl/podatki/porownywalnosc-transakcji-wazniejsza-niz-sam-fakt-istnienia,502843.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."