Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 8 lipca 2020 r.

czw., 07/09/2020 - 07:27 -- Gwarant

1.    KAS musi uzasadnić blokadę rachunku

Tagi:  wyrok WSA, blokada rachunku, 

Samo podejrzenie wykorzystania systemu bankowego do wyłudzeń podatkowych to za mało ażeby zablokować rachunek przedsiębiorcy w trybie art. 119zv OP. Fiskus musi wykazać, że działalność banków może zostać do tego celu wykorzystana.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Mariusz Szulc
Tytuł: Fiskus znów przegrał w sprawie STIR
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1485534,blokada-rachunkow-urzad-skarbowy-stir.html

2.    Nieściągalne wierzytelności w kosztach – brutto czy netto?

Tagi: podatek dochodowy, VAT, koszty uzyskania przychodu,

Wierzytelność obejmuje całą kwotę należną od kontrahenta, obejmuje więc nie tylko wartość samego świadczenia ale i należy od niej podatek VAT.
Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: VAT: wierzytelność to cała należność od kontrahenta
Link: https://www.rp.pl/Firma/307079946-VAT-wierzytelnosc-to-cala-naleznosc-od-kontrahenta.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."