Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 8 czerwca 2020 r.

wt., 06/09/2020 - 07:35 -- Gwarant

1.    Sytuacja prawna kontrahenta bez wpływu na możliwość odzyskania VAT – opinia rzecznika generalnego

Tagi:  VAT, TSUE, vat naliczony, ulga na złe długi,

Uzależnienie prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w zakresie VAT od kondycji w jakiej znajduje się kontrahent (nie może znajdować się w stanie upadłości lub likwidacji w momencie wykonania usługi oraz na dzień poprzedzający dzień dokonania korekty) może być sprzeczne z przepisami wspólnotowymi – tak wynika z opinii rzecznika generalnego do sprawy w której niebawem orzeknie TSUE.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Ulga na złe długi: firma odzyska VAT, nawet gdy dłużnik się likwiduje - opinia rzecznika generalnego TSUE
Link: https://www.rp.pl/VAT/200609458-Ulga-na-zle-dlugi-firma-odzyska-VAT-nawet-gdy-dluznik-sie-likwiduje---opinia-rzecznika-generalnego-TSUE.html

2.    Samochód służbowy do celów prywatnych – fiskus po stronie pracowników

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, samochód służbowy, przychód

Pracodawca nie może przerzucać na pracowników części opłat leasingowych za wykorzystanie służbowego samochodu do celów prywatnych, nawet jeżeli od podwyższonego przychodu potrącałby podatek.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Opłata leasingowa za samochód nie jest przychodem pracownika
Link: https://www.prawo.pl/podatki/oplata-leasingowa-od-samochodu-nie-jest-przychodem-pracownika,500841.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."