Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 7 września 2020 r.

wt., 09/08/2020 - 07:13 -- Gwarant

1.    Złe wieści dla pracujących za granicą – rząd chce zlikwidować ulgę abolicyjną

Tagi:  PIT, praca za granicą,

Podatnicy pracujący w krajach które stosują w rozliczeniu z Polską metodę proporcjonalnego odliczenia, będą musieli dopłacić do PIT w Polsce.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Ulga abolicyjna: pracujący za granicą zapłacą wyższy podatek
Link: https://www.rp.pl/Podatki/309069943-Ulga-abolicyjna-pracujacy-za-granica-zaplaca-wyzszy-podatek.html

2.    Spółka komandytowa może podzielić los SKA

Tagi: CIT, spółka komandytowa,

Rząd pracuje nad przepisami zmierzającymi do objęcia spółek komandytowych opodatkowaniem CIT. Zmiany miałyby wejść w życie już w 2021 roku.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Rząd chce opodatkować spółki komandytowe
Link: https://www.prawo.pl/podatki/podatek-dochodowy-od-spolek-komandytowych-zmiany-w-podatkach-od,502875.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."