Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 7 lipca 2020 r.

śr., 07/08/2020 - 07:53 -- Gwarant

1.    VAT na paragonie – ważny wyrok NSA

Tagi:  wyrok NSA, VAT, paragon, sprzedaż dla osób fizycznych, korekta, 

Jeżeli VAT na paragonie przy sprzedaży na rzecz osób fizycznych został zawyżony, spółka nie może uzyskać zwrotu nadwyżki jeżeli nabywca nie potwierdzi korekty.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Mariusz Szulc
Tytuł: NSA: Zawyżony podatek na paragonie jest nie do odzyskania
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1485442,zawyzony-podatek-na-paragonie-orzeczenie-nsa.html

2.    Darowizna przedsiębiorstwa dzieciom – potencjalna pułapka

Tagi: podatek dochodowy, samochód, koszt uzyskania przychodu,

Darowizna to w świetle VAT nic innego jak dostawa, a zatem darowizna przedsiębiorstwa, które nie jest przedmiotem opodatkowania VAT powinna być zwolniona z podatku – okazuje się, że nie zawsze – Dyrektor KIS uznał, że darowizna przedsiębiorstwa dokonana przez rodziców na rzecz dzieci, które wniosą je następnie do spółki jawnej nie jest darowizną przedsiębiorstwa a udziałów w przedsiębiorstwie. Jako taka powinna być opodatkowana VAT.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: Darowizna przedsiębiorstwa córkom podlega opodatkowaniu VAT
Link: https://www.prawo.pl/podatki/darowizna-przedsiebiorstwa-corkom-opodatkowana-vat-interpretacja,501450.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."