Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 6 października 2020 r.

śr., 10/07/2020 - 07:14 -- Gwarant

1.    Fiskus w interpretacji potwierdza rozliczenie subwencji z PFR

Tagi:  interpretacja indywidualna, covid, subwencja PFR,

Fiskus potwierdził wcześniejsze wyjaśnienia – subwencja z PFR jest traktowana jako pożyczka więc jej przyznanie nie jest równoznaczne z przychodem, a późniejszy zwrot jako koszt uzyskania. Wydatkowanie środków może być rozliczane w kosztach jeżeli wydatek spełni jego definicję.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Tarcza antykryzysowa: firma nie płaci fiskusowi od subwencji
Link: https://www.rp.pl/Postepowanie-podatkowe/310059993-Tarcza-antykryzysowa-firma-nie-placi-fiskusowi-od-subwencji.html

2.    Spółka komandytowa nie skorzysta z estońskiego CIT

Tagi: CIT 2021,

Ze złożonych w sejmie projektów nowelizacji CIT wynika, iż spółki komandytowej nie będą mogły skorzystać z estońskiego CIT. Jedyną możliwość stanowić będzie wcześniejsze przekształcenie w spółkę z o.o., co jednak wiązać się będzie z koniecznością zapłacenia dodatkowej daniny.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Łukasz Zalewski
Tytuł: Estoński CIT nie dla spółek komandytowych
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1492533,estonski-cit-spolka-komandytowa-przeksztalcenie-projekt.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."