Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 6 lipca 2020 r.

wt., 07/07/2020 - 07:33 -- Gwarant

1.    Parkowanie firmowego samochodu przed miejscem zamieszkania nie pozbawi prawa do pełnego odliczenia

Tagi:  wyrok WSA, podatek dochodowy, samochód VAT, odliczenie,

Istotą prawa do odliczenia pełnego VAT w związku z użytkowaniem samochodu jest wypracowanie mechanizmów który minimalizują szanse wykorzystania poza działalnością. W praktyce jednak niemożliwe jest pełne wyeliminowanie takiego ryzyka.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: 100 proc. odliczenia VAT od samochodu parkowanego pod domem pracownika
Link: https://www.rp.pl/VAT/307039959-100-proc-odliczenia-VAT-od-samochodu-parkowanego-pod-domem-pracownika.html

2.    Przedłużenie gwarancji również w kosztach

Tagi: podatek dochodowy, samochód, koszt uzyskania przychodu,

Odpłatne przedłużenie gwarancji na pojazd po upływie podstawowego okresu gwarancji, może stanowić koszt uzyskania przychodu. Jeżeli jednak auto wykorzystywane jest w celach mieszanych, w kosztach uwzględnimy jedynie 75% wydatkowanych kwot.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Szwed
Tytuł: Dłuższa ochrona gwarancyjna samochodu w kosztach podatkowych
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307059997-Dluzsza-ochrona-gwarancyjna-samochodu-w-kosztach-podatkowych.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."