Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 5 października 2020 r.

wt., 10/06/2020 - 07:15 -- Gwarant

1.    Fiskus przychylny firmom w domu

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, mieszkanie, działalność gospodarcza,

Odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania, odpisy amortyzacyjne a także wydatki eksploatacyjne można rozliczać w proporcji w jakiej mieszkanie wykorzystywane jest w działalności.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Firma w mieszkaniu: toaleta i kuchnia w kosztach podatkowych
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/310059990-Firma-w-mieszkaniu-toaleta-i-kuchnia-w-kosztach-podatkowych.html

2.    Faktury uproszczone na razie poza JPK

Tagi: JPK,

Danych zawartych na paragonie z NIP nabywcy nie trzeba wykazywać w JPK do końca 2020 roku. Dokumenty te trzeba jednak ująć w raporcie fiskalnym.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Marcin Szymankiewicz
Tytuł: Faktury uproszczone na razie poza JPK
Link: https://www.rp.pl/VAT/310029945-Faktury-uproszczone-na-razie-poza-JPK.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."