Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 5 czerwca 2020 r.

pon., 06/08/2020 - 07:50 -- Gwarant

1.    Spadek i darowizna a prawo do zachowku

Tagi:  interpretacja indywidualna, darowizna, spadek, zachowek,

Sytuacja spadkobiercy i obdarowanego różni się w zakresie rozliczania w kosztach wydatków związanych ze zbyciem nieruchomości. O ile ten pierwszy może rozliczyć w kosztach wydatki związane z wypłaceniem zachowku, obdarowany w chwili śmierci darczyńcy nie będzie mógł rozliczyć w kosztach wydatków związanych z zaspokojeniem spadkobierców ustawowych.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: Zachowek nie zawsze jest kosztem w PIT
Link: https://www.prawo.pl/podatki/zachowek-jako-koszt-uzyskania-przychodu-przy-sprzedazy,500812.html

2.    Nieściągalność musi być definitywna

Tagi: podatek dochodowy, koszt uzyskania przychodu, nieściągalna wierzytelność,

Tylko dokument jednoznacznie wskazujący iż stan majątku dłużnika nie pozwoli na wyegzekwowanie należności pozwala rozliczyć w kosztach wierzytelność jako nieściągalną.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Kamil Jagodziński
Tytuł: Nie zawsze brak zapłaty da się ująć w kosztach
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/306079999-Nie-zawsze-brak-zaplaty-da-sie-ujac-w-kosztach.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."