Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 4 września 2020 r.

pon., 09/07/2020 - 07:22 -- Gwarant

1.    Licencja użytkownika końcowego bez podatku

Tagi:  WHT, podatek u źródła, należności licencyjne

Odpłatność za egzemplarz programu który będzie wykorzystywany na własny użytek bądź w celu dystrybucji na rzecz użytkownika końcowego nie jest należnością licencyjną – nabywca nie jest zobowiązany do zapłaty podatku u źródła z tytułu takiego nabycia.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Daria Amielańczyk
Tytuł: Prawo do korzystania z programu komputerowego bez podatku u źródła
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309069999-Prawo-do-korzystania-z-programu-komputerowego-bez-podatku-u-zrodla.html

2.    Pracownik mobilny z noclegiem, ale bez obiadu

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, pracownik, posiłek, przychód

Opłacenie przez pracodawcę noclegu pracownikowi mobilnemu nie stanowi u tego ostatniego przychodu podlegającego opodatkowaniu. Przychodem takim będą jednak wydatki na wyżywienie poniesione na jego rzecz przez pracodawcę.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Obiad na koszt firmy a podatek
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309069992-Obiad-na-koszt-firmy-a-podatek.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."