Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 4 sierpnia 2020 r.

śr., 08/05/2020 - 07:28 -- Gwarant

1.    Fiskus bardziej liberalny w zakresie prawa do korekty

Tagi:  VAT, korekta,

Otrzymane i przechowywane w formie elektronicznej potwierdzenie wysłania faktury korygującej, umożliwi skorygowanie VAT. Podobnie jak potwierdzenie dokonania zwrotu na rachunek bankowy kontrahenta kwoty wynikającej z korekty.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Skarbówka pozwala na uproszczenia w rozliczaniu faktur korygujących
Link: https://www.prawo.pl/podatki/potwierdzenie-odbioru-faktury-korygujacej-nie-zawsze-konieczne,502111.html

2.    Produkcja biżuterii jako usługa

Tagi: wyrok WSA, VAT, świadczenie złożone,

Wykonanie biżuterii z wykorzystaniem perły stworzonej z mleka matki i włosów dziecka, jest świadczeniem usług a nie dostawą towarów.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: WSA: Biżuteria z mleka matki i włosów dziecka to usługa, nie towar
Link: https://www.prawo.pl/podatki/bizuteria-z-mleka-matki-i-wlosow-dziecka-dla-vat-to-usluga-nie,502129.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."