Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 4 czerwca 2020 r.

pt., 06/05/2020 - 07:29 -- Gwarant

1.    Cele mieszkaniowe a koronawirus – epidemia nie wstrzymuje biegu terminu

Tagi:  PIT, nieruchomość, cele mieszkaniowe

Jeżeli podatnik spóźni się z wydatkowaniem środków na cele mieszkaniowe – nawet jeżeli opóźnienie powodowane covid – 19 leży po stronie samego dewelopera – straci prawo do ulgi.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: PIT od sprzedaży mieszkania: fiskus nie przywróci ulgi w czasie epidemii
Link: https://www.rp.pl/Podatki/306049992-PIT-od-sprzedazy-mieszkania-fiskus-nie-przywroci-ulgi-w-czasie-epidemii.html
 

2.    Późniejszy podział majątku bez wpływu na wysokość podatku

Tagi: PIT, sprzedaż majątku,

Jeżeli na skutek późniejszego podziału majątku jednemu z małżonków przypadnie większy udział niżby wynikało to ze sprzedaży majątku wspólnego (po 50%) nie wpłynie to na wysokość podatku.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Patrycja Dudek
Tytuł: KIS: Podział majątku po sprzedaży bez wpływu na PIT
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1481160,podzial-majatku-sprzedaz-co-z-pit.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."