Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 31 lipca 2020 r.

wt., 08/04/2020 - 07:30 -- Gwarant

1.    Czy wynagrodzenie może być kosztem i jednocześnie być zwolnione z podatku?

Tagi:  PIT,

Ojciec zatrudniający w swojej firmie syna, który nie ukończył 26 roku życia, rozliczy wypłacone wynagrodzenie w kosztach, syn zaś nie zapłaci podatku. Umowa nie może być jednak fikcyjna.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Ulga podatkowa dla młodych: fiskus zaneguje fikcyjną umowę
Link: https://www.rp.pl/Podatki/307309913-Ulga-podatkowa-dla-mlodych-fiskus-zaneguje-fikcyjna-umowe.html

2.    Kiedy adnotację o podzielonej płatności można zignorować?

Tagi: split payment,

Jeżeli na fakturze zamieszczono adnotację „MPP” pomimo tego, że transakcja nie podlega pod mechanizm podzielonej płatności, odbiorca faktury nie musi się do niej stosować.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Split payment wskazany na fakturze czasem można zignorować
Link: https://www.prawo.pl/podatki/split-payment-wskazany-na-fakturze-bez-obowiazku-z-ustawy-nie,502045.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."