Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 3 września 2020 r.

pt., 09/04/2020 - 08:58 -- Gwarant

1.    Opóźnienie w spłacie pozbawi prawa do ryczałtu

Tagi:  PIT, ryczałt, najem,

O wyborze ryczałtu jako formie opodatkowania najmu decyduje dokonanie pierwszej w danym roku wpłaty na ryczałt. Jeżeli podatnik zapłaci podatek za rok poprzedni po 28 lutego, musi opodatkować się według skali.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monia Pogroszewska
Tytuł: Wynajmujący traci prawo do ryczałtu, gdy płaci podatek po terminie
Link: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/309029983-Wynajmujacy-traci-prawo-do-ryczaltu-gdy-placi-podatek-po-terminie.html

2.    Zwrot za niewykorzystany bilet bez przychodu

Tagi: wyrok WSA, PIT, spadek, koszt uzyskania przychodu,

Zwrot kosztów biletu poniesiony przez pracodawcę na skutek odwołania pracownikowi urlopu ma charakter odszkodowawczy i nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: Zwrot za bilety lotnicze po odwołaniu urlopu bez PIT
Link: https://www.prawo.pl/podatki/zwrot-za-bilety-lotnicze-po-odwolaniu-urlopu-pracownika-nie,502802.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."