Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 3 sierpnia 2020 r.

wt., 08/04/2020 - 07:34 -- Gwarant

1.    Rejestracja dla celów VAT jest jedynie czynnością techniczną

Tagi:  VAT, rejestracja, podatek naliczony,

Można odliczyć VAT naliczony z faktury wystawionej przez podmiot, który nie został jeszcze zarejestrowany dla celów VAT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Paweł Terpiłowski
Tytuł: Brak rejestracji zbywcy nie wpływa na odliczenie VAT przez nabywcę
Link: https://www.rp.pl/VAT/308029994-Brak-rejestracji-zbywcy-nie-wplywa-na-odliczenie-VAT-przez-nabywce.html

2.    Od nieujawnionej pożyczki zapłacimy PCC według sankcyjnej stawki

Tagi: PCC, pożyczka,

Jeżeli w trakcie postepowania dotyczącego przychodów z nieujawnionych źródeł podatnik powoła się na fakt otrzymania pożyczki od której nie zapłacono PCC, zapłaci podatek według stawki 20% - nawet jeżeli od momentu zaciągnięcia pożyczki upłynęło ponad 5 lat.

Źródło: Dziennik Gazeta PrawnaAutor: Krzysztof Antosik
Tytuł: Kontrola skarbowa: Kto powoła się na nieopodatkowaną pożyczkę musi zapłacić
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/797946,kontrola-skarbowa-kto-powola-sie-na-nieopodatkowana-pozyczke-musi-zaplacic.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."