Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 3 czerwca 2020 r.

czw., 06/04/2020 - 07:46 -- Gwarant

1.    Subwencja z PFR bez PCC

Tagi:  tarcza finansowa, PFR, PCC,

Subwencja z PFR, chociaż jest traktowana podobnie do umowy pożyczki (brak obowiązku zapłaty podatku do czasu umorzenia), jej otrzymanie nie jest opodatkowane PCC.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Mariusz Szulc
Tytuł: Tarcza finansowa: Subwencje z PFR są zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1480891,tarcza-finansowa-podatek-pcc-pozyczka-dla-mikrofirmy.html

2.    Faktury uproszczone i paragony – nowe interpretacje wprowadzają zamieszanie

Tagi: VAT, paragon, faktura uproszczona,

Chociaż w kwietniu w KIS w jednej z wydanych interpretacji wskazywała, że nie wydaje się faktury do paragonu dokumentującego sprzedaż do 450 złotych – jest on traktowany jak faktura uproszczona, w jednej z ostatnio wydanych interpretacji stwierdza coś zupełnie innego.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Fiskus komplikuje wystawianie faktur uproszczonych i paragonów
Link: https://www.prawo.pl/podatki/faktura-do-paragonu-z-nip-do-kwoty-450-zlotych-interpretacja-maj,500759.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."