Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 29 czerwca 2020 r.

wt., 06/30/2020 - 07:44 -- Gwarant

1.    Chwila wydania nieruchomości bez znaczenia dla odzyskania VAT

Tagi:  wyrok NSA, VAT, nieruchomość, akt notarialny

Już samo podpisanie aktu notarialnego bez wydania nieruchomości pozwala na odliczenie VAT

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Akt notarialny wystarczy, by odliczyć VAT od nieruchomości
Link: https://www.prawo.pl/podatki/odliczenie-vat-od-nieruchomosci-na-podstawie-aktu-notarialnego,501274.html

2.    Tylko czynsz najmu jest przychodem wynajmującego

Tagi: najem, media, przychód

Jeżeli z umowy najmu wynika, że najemca jest zobowiązany do ponoszenia opłat za media, pośrednictwo wynajmującego w tym zakresie nie będzie się dla niego wiązało z powstaniem przychodu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: PIT: wynajmujący nie musi naliczać przychodu od opłat do spółdzielni czy wspólnoty
Link: https://www.rp.pl/Podatki/306299991-PIT-wynajmujacy-nie-musi-naliczac-przychodu-od-oplat-do-spoldzielni-czy-wspolnoty.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."