Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 28 maja 2020 r.

pt., 05/29/2020 - 09:37 -- Gwarant

1.    Roczny PIT – przełomowy wyrok NSA

Tagi:  wyrok NSA, PIT, rozliczenie roczne

W wypadku opieki naprzemiennej każdy z rodziców może skorzystać z prawa do wspólnego rozliczenia się z dzieckiem.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: NSA: przy naprzemiennej opiece nad dzieckiem oboje rodzice mogą rozliczać PIT jako samotni
Link: https://www.rp.pl/Podatki/305289994-NSA-przy-naprzemiennej-opiece-nad-dzieckiem-oboje-rodzice-moga-rozliczac-PIT-jako-samotni.html

2.    Pomniejszone raty leasingowe można rozliczać w całości – objaśnienia MF

Tagi: podatek dochodowy, leasing, koronawirus, koszty uzyskania przychodu,

Zmiana sposobu zapłaty rat leasingowych nie jest traktowana jako zmiana umowy i nie wpłynie na możliwość rozliczenia w kosztach aut wyleasingowanych przed 1 stycznia 2019.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Koronawirus: odroczone lub zmniejszone raty leasingowe mogą być w całości rozliczane w kosztach PIT/CIT
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/305289992-Koronawirus-odroczone-lub-zmniejszone-raty-leasingowe-moga-byc-w-calosci-rozliczane-w-kosztach-PITCIT.html
 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."