Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 26 lipca 2020 r.

pon., 07/27/2020 - 08:00 -- Gwarant

1.    Urlop wypoczynkowy pomniejszy wypłacony ryczałt

Tagi:  podatek dochodowy, ryczałt, samochód prywatny,

Ryczałt wypłacony pracownikowi za używanie prywatnego auta do celów służbowych ulegnie proporcjonalnemu obniżeniu za okres w którym pracownik przebywa na urlopie wypoczynkowym.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Marcin Nagórek
Tytuł: Po urlopie ryczałt za prywatny samochód używany do celów służbowych musi być mniejszy
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1486754,urlop-pracownik-samorzadowy-ryczalt-uzytkowanie-samochodu.html

2.    Sprzedaż udziału w mieszkaniu także z prawem do ulgi

Tagi: PIT, mieszkanie, darowizna, ulga mieszkaniowa,

Sprzedaż udziału w lokalu otrzymanym w darowiźnie i przeznaczenie środków ze sprzedaży na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w celu realizacji własnych celów mieszkaniowych daje prawo do ulgi mieszkaniowej.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: Sprzedaż mieszkania z darowizny daje prawo do ulgi
Link: https://www.prawo.pl/podatki/jaka-stawka-vat-dla-cwiczen-fitness-silowni-i-jogi-on-line,501861.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."