Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 24 września 2020 r.

pt., 09/25/2020 - 07:14 -- Gwarant

1.    Projekt noweli CIT nakłada na podatników niewykonalne obowiązki

Tagi:  CIT 2021, ceny transferowe,

Fiskus chce obciążyć obowiązkiem składania dodatkowych raportów podmioty, których kontrahenci mają klientów z siedzibami w rajach podatkowych. W praktyce miałoby to oznaczać, że każdy z podatników musiałby zweryfikować z kim współpracują jego kontrahenci.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Firmy będą musiały sprawdzać klientów swoich własnych kontrahentów
Link: https://www.prawo.pl/podatki/transakcje-z-podmiotami-z-rajow-podatkowych-w-dokumentacji-cen,503312.html

2.    Zabezpieczenie przed utratą przychodu nie ma związku z działalnością

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, polisa, koszt uzyskania przychodu,

Dobrowolne ubezpieczenie przed utratą dochodów na skutek choroby nie ma związku z prowadzoną działalnością. Kosztów obsługi takiej polisy nie można rozliczyć w kosztach.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Polisa od utraty dochodu nie da kosztu - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309249990-Polisa-od-utraty-dochodu-nie-da-kosztu---interpretacja-podatkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."