Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 24 czerwca 2020 r.

czw., 06/25/2020 - 08:07 -- Gwarant

1.    NSA – nie nazwa wydatku a jego charakter decyduje o możliwości rozliczenia

Tagi:  wyrok NSA, PIT, koszty uzyskania przychodu

Dla uznania wydatku za koszt nie ma znaczenia czy nazwano go karą umowną, odszkodowaniem,  czy wynagrodzeniem.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: NSA o kosztach: Nieważna nazwa, ale ocena sytuacji
Link: https://www.rp.pl/Rachunkowosc/306239956-NSA-o-kosztach-Niewazna-nazwa-ale-ocena-sytuacji.html

2.    Jak przygotować się do zmian związanych z wejściem w życiem nowej matrycy stawek VAT

Tagi: VAT, matryca

Od 1 lipca zacznie obowiązywać nowa matryca stawek VAT. Na chwilę obecną ustawodawca nie zdecydował się na jej przesunięcie. W poniższym artykule DGP znajduje się mini poradnik opisujący krok po kroku jak  przygotować się do zmian.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tytuł: Jak przygotować firmę na zmiany matrycy stawek VAT od 1 lipca 2020 r.
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1484229,jak-przygotowac-firme-na-zmiany-matrycy-stawek-vat-od-1-lipca-2020-r.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."