Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 23 września 2020 r.

czw., 09/24/2020 - 07:36 -- Gwarant

1.    Kolejne korzystne zmiany w PIT dla młodych

Tagi:  PIT, staż, praktyka, 

Premier zapowiedział zwolnienie dochodów uzyskanych na stażu bądź praktyce dla osób które nie ukończyły 26 roku życia.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Sprzedaż firmowego środka trwałego: fiskus pozbawia prawa do kosztów
Link: https://www.rp.pl/Podatki/309229908-Staze-i-praktyki-beda-zwolnione-z-PIT---zapowiada-premier-Mateusz-Morawiecki.html

2.    Fiskus bardziej przychylny dokształcaniu się przedsiębiorców

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, 

Informatyk studiujący zaocznie, rozliczy w kosztach wydatki na studia, w tym koszty dojazdu oraz zakupu specjalistycznej literatury. Warunkiem jest jednak istnienie wyraźnego związku wydatku z prowadzoną działalnością.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Fiskus popiera dokształcanie w biznesie - informatyk wrzuci w koszty wydatki na studia
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309239977-Fiskus-popiera-doksztalcanie-w-biznesie---informatyk-wrzuci-w-koszty--wydatki-na-studia.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."