Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 23 lipca 2020 r.

pt., 07/24/2020 - 07:28 -- Gwarant

1.    Kara za nieterminowe wykonanie nie jest kosztem

Tagi:  podatek dochodowy, kara umowna, koszt, 

Kary za nieterminowe wykonanie usługi należy traktować jak kary za wadliwe wykonanie. Nie mogą one stanowić kosztu uzyskania przychodu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: Kara za nieterminowe wykonanie usługi nie jest kosztem podatkowym
Link: https://www.prawo.pl/podatki/kara-za-nieterminowe-wykonanie-uslugi-nie-jest-kosztem,501878.html

2.    Ćwiczenia online z wyższym VATem

Tagi: VAT, siłownia, joga,

Organizowane online sesje jogi w odróżnieniu od usług realizowanych stacjonarnie nie mogą korzystać z preferencyjnej, 8% stawki VAT.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Fiskus zarabia na ćwiczeniach i jodze online
Link: https://www.prawo.pl/podatki/jaka-stawka-vat-dla-cwiczen-fitness-silowni-i-jogi-on-line,501861.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."