Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 22 września 2020 r.

śr., 09/23/2020 - 07:13 -- Gwarant

1.    Zbycie firmowego majątku – WSA niekorzystnie o przychodzie

Tagi:  wyrok WSA, środek trwały, amortyzacja,

Nawet jeżeli odpisy amortyzacyjne dokonywane były tylko dla celów bilansowych, ich wartość pomniejszy koszty przy sprzedaży majątku.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Sprzedaż firmowego środka trwałego: fiskus pozbawia prawa do kosztów
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309229977-Sprzedaz-firmowego-srodka-trwalego-fiskus-pozbawia-prawa-do-kosztow.html

2.    Koszt paliwa w ryczałcie – fiskus składa broń

Tagi: interpretacja ogólna, samochód służbowy, paliwo,

MF potwierdziło w wydanej interpretacji ogólnej, że od wartości paliwa zakupionego przez pracodawcę nie trzeba naliczać PIT pracownikowi – wartość ta zawiera się w przychodzie zryczałtowanym.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Agnieszka Pokojska
Tytuł: Koniec pytań o PIT od paliwa kupionego przez pracodawcę
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1491521,samochod-sluzbowy-paliwo-podatek-pit-interpretacja-ogolna.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."