Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 22 lipca 2020 r.

czw., 07/23/2020 - 07:49 -- Gwarant

1.    Kto wprowadza do środków trwałych ten płaci

Tagi:  interpretacja indywidualna, podatek od przychodów z budynków

Dzierżawca, który wybuduje budynek na cudzym gruncie i wprowadzi do ewidencji środków trwałych, będzie podatnikiem podatku od przychodów z budynków.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Daria Jankowska
Tytuł: Podatek od przychodów z budynku: kto płaci – właściciel czy dzierżawca
Link: https://www.rp.pl/Firma/307219972-Podatek-od-przychodow-z-budynku-kto-placi---wlasciciel-czy-dzierzawca.html

2.    Sprzedaż wysyłkowa nie wpływa na limit zwolnienia

Tagi: wyrok NSA, VAT, zwolnienie podmiotowe

Do limitu obrotów, którego przekroczenie skutkuje koniecznością zarejestrowania jako podatnik VAT, czynny nie wlicza się zarówno sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju jak i poza terytorium kraju.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Mariusz Szulc
Tytuł: Sprzedaż wysyłkowa nie wpływa na zwolnienie z VAT
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1486693,zwolnienie-z-vat-sprzedaz-wysylkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."