Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 21 września 2020 r.

wt., 09/22/2020 - 07:34 -- Gwarant

1.    Objęcie CITem spółek komandytowych uderzy w firmy rodzinne

Tagi:  CIT 2021, spółka komandytowa

Komplementariusz mógłby odliczyć od swojego PIT zapłacony przez spółkę komandytową podatek. Komandytariusz zaś nie zapłaci podatku jedynie od 50%  przychodów, nie więcej jednak niż 60 tys.  złotych i to pod warunkiem, że nie jest powiązany osobowo z komplementariuszem. Mając na uwadze, że większość konstrukcji opiera się na pełnieniu funkcji komplementariusza przez spółkę z o.o., a przychód rozliczany jest w większej części przez powiązanego z komplementariuszem komandytariusza, może to oznaczać kres konstrukcji sp. z o.o. sp. k.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Mariusz Szulc, Łukasz Zalewski
Tytuł: Prawnicy zyskają, spółki stracą. Komandytowe, jawne i likwidowane zapłacą CIT
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1491406,spolki-osobowe-komandytowe-jawne-podatek-cit-wspolnicy.html

2.    Rewolucja w ryczałcie – skorzystają m.in. księgowi

Tagi: ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,

Dzięki zmianie definicji wolnego zawodu z możliwości rozliczenia się ryczałtem skorzystają m.in. prawnicy i księgowi. Ci ostatni mogliby rozliczać się w wykorzystaniem 15% stawki.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Więcej firm zapłaci ryczałt, spadną też stawki podatku
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/309219994-Wiecej-firm-zaplaci-ryczalt-spadna-tez-stawki-podatku.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."