Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 21 sierpnia 2020 r.

pon., 08/24/2020 - 07:38 -- Gwarant

1.    Spłata kredytu przez współkredytobiorcę bez przychodu

Tagi:  PIT, kredyt mieszkaniowy, spłata, przychód

Spłata kredytu mieszkaniowego przez rodzica nie stanowi przychodu dla żadnej ze stron, jeżeli kredyt został zaciągnięty wspólnie.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Marcin Szymankiewicz
Tytuł: Czy spłata wspólnego kredytu przez jednego kredytobiorcę jest darowizną dla pozostałych?
Link: https://www.rp.pl/Podatki/308239990-Czy-splata-wspolnego-kredytu-przez-jednego-kredytobiorce-jest-darowizna-dla-pozostalych.html

2.    Upadłość konsumencka pozbawi prawa do ulgi

Tagi: PIT, rozliczenie

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej oznacza zmianę ustroju na rozdzielność majątkową. Prawo do wspólnego rozliczenia się mają zaś jedynie małżonkowie pozostający we wspólności majątkowej.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Upadła żona nie rozliczy się z mężem - interpretacja podatkowa
Link: https://www.rp.pl/Podatki/308219938-Upadla-zona-nie-rozliczy-sie-z-mezem---interpretacja-podatkowa.html
 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."