Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 21 czerwca 2020 r.

pon., 06/22/2020 - 08:07 -- Gwarant

1.    Uchwalona tarcza 4.0 czeka na podpis prezydenta

Tagi:  tarcza antykryzysowa,

Tarcza przewiduje m.in. uproszczenia w zakresie postępowania restrukturyzacyjnego oraz doprecyzowuje przepisy o pracy zdalnej i zaległych urlopach

Źródło: Prawo.pl
Autor: Jolanta Ojczyk
Tytuł: Tarcza antykryzysowa 4 do podpisu prezydenta - Sejm poparł większość poprawek Senatu
Link: https://www.prawo.pl/biznes/tarcza-antykryzysowa-4-sejm-poparl-poprawki-senatu,501125.html

2.    Większość form pomocy dla przedsiębiorcy – bez podatku

Tagi: tarcza antykryzysowa, PFR, subwencja

Postojowe i umorzenie składek ZUS nie jest opodatkowane, pożyczka z urzędu pracy nie będzie stanowić przychodu także w momencie jej umorzenia. Oficjalnie potwierdził to wiceminister finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. Pod znakiem zapytania stoi opodatkowanie umorzonej subwencji z PFR - chociaż z przepisów wynika, że sytuacja taka kreuje powstanie przychodu, to MF nie wyklucza zwolnienia z opodatkowania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Tomasz Ciechoński
Tytuł: Tarcza antykryzysowa. Firma otrzymuje pomoc - czy musi zapłacić podatek?
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1483955,tarcza-antykryzysowa-podatek-dochodowy-pfr-postojowe-zus.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."